Magabi czyli  Moja Gabi. Od imienia córeczki właścicielki marki – bo dzięki niej to wszystko powstało. Pierwsze pieluszki i chusty powstały w domowym zaciszu na własny użytek. Niedługo potem powstała marka – by dzielić się z innymi mamami – najpierw komfortem noszenia w ręcznie tkanych chustach (dotychczas niedostępnych w Polsce), a niedługo potem zdrową alternatywą pieluchowania swoich dzieci.

Magabi powstało w 2016 roku jako mała rodzinna firma. Dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w pieluszkowym i chustowym świecie, nie tylko na terenie Polski. Sprzedajemy swoje produkty na terenie całej Europy, a powoli rozszerzamy swoją ofertę na pozostałe kontynenty. Każdy z naszych produktów jest uprzednio testowany na polskich dzieciach i dopiero po konsultacjach i zmianach jest wprowadzony do sprzedaży. Pieluszki Magabi są szyte we własnej szwalni w Lubiczu Górnym koło Torunia, z pełną dbałością o każdy szczegół, co zapewnia nam tak dobrą opinię.

Magabi Pieluszki Wielorazowe zasłynęło z wprowadzenia na rynek polski pieluszki AIO (All in one) z zapięciem bocznym (tzw. Pantsy).  Ponadto jako jedyna polska firma produkujemy pieluszki wełniane dziane z nowej wełny merino. Obecnie naszej ofercie znajdziecie niemal każdy rodzaj pieluszek wielorazowych!

W 2020 roku odkryliśmy wyjątkowe właściwości materiału Evolon i jako pierwsi na świecie zastosowaliśmy go do produkcji pieluszek wielorazowych! Seria pieluszek z Evolonem nazywa się ULTRA i charakteryzuje się niebywałą chłonnością i zdolnością do rozprowadzania wilgoci. Znajdziecie go również w pieluszkach EasyMe!

Cecha szczególna naszej marki to z pewnością autorskie wzory! Projektowane osobiście przez Sylwię Ciesielską – założycielkę i właścicielkę firmy. Poza tworzeniem wzorów, Sylwia osobiście dobiera materiały, szyje prototypy nowych pieluszek, prowadzi testy i dogląda produkcji w szwalni – jednym słowem przez cały czas czuwa nad jakością produktów Magabi.

Magabi to nie tylko pieluszki, ale od 2022 roku również odzież i akcesoria z wełny merino. Znajdziecie je w naszym sklepie pod marką Nishove. To wyjątkowe ubrania dla dzieci i dorosłych wykonane ze szlachetnej wełny merynosów (tej samej, z której szyjemy gatki i otulacze dzianinowe), całkowicie autorskie kroje, małe serie, jak również produkty wykonywane na zamówienie i według Waszych potrzeb. Dzianiny produkowane są z włoskiej przędzy wełnianej w naszej rodzinnej dziewiarni. Każdy kolor, każdy centymetr dzianiny, wykonywany jest pod konkretne zamówienie naszych klientów.


 

Misją naszej firmy jest wsparcie rodziców w wyborze zdrowej i świadomej pielęgnacji swoich dzieci. Skóra dziecka jest niedojrzała, a co za tym idzie, jest niezwykle wrażliwa i cienka i wszystko z czym ma kontakt, łatwo wnika w jej strukturę. Dlatego tak ważne jest ograniczenie do minimum szkodliwych substancji chemicznych, w najbliższym otoczeniu. Dziecko przebywa w pieluszce 24 godziny na dobę, więc powinniśmy mieć świadomość negatywnego wpływu stosowania chemicznych pieluszek jednorazowych na organizm naszego maluszka.

Zależy nam, by wiedza na temat pieluchowania wielorazowego stała się powszechna, a stosowanie ich przestało budzić sprzeciw i zdziwienie. Promujemy pieluszki wielorazowe jako łatwe w obsłudze, w przeciwieństwie do tego, jak były zmuszone pieluchować dzieci nasze mamy i babcie. Mają one wszak niewiele wspólnego z dawniej używanymi ceratkami. Owszem – pieluszki tetrowe nadal są popularne i cenione – jednak nie gotuje się ich i nie prasuje, a na wierzch zakłada się oddychającą wełnę lub paroprzepuszczalny otulacz z materiału PUL, a nie jak dawniej, foliowy kompres.

Pragniemy mieć realny wpływ na środowisko przez ograniczenie zużycia pieluszek jednorazowych, które stanowią ogromny procent śmieci, które przez to, że nie nadają się do recyklingu i rozkładają się niesamowicie długo – zalegają na wysypiskach przez setki lat, a ich ilośc wciąż rośnie. Jedno dziecko produkuje w ciągu swojego życia ok 1,5 tony takich śmieci.

W naszej ofercie wciąż pojawiają się nowe rozwiązania, wiele czasu poświęcamy na doskonalenie naszych produktów. Chcemy zapewnić rodzicom jak największy wybór pieluszek, tak, aby kompletując wyprawkę pieluszkową, znaleźli u nas wszystko czego potrzebują.

Wspieramy rodziców mailowo, telefonicznie oraz poprzez  grupę na facebooku .