LanTree
– w zgodzie z naturą.

258880289_624593988648536_427213258110769125_n
273085214_262671139357977_7610892366834801217_n
273660677_362389845464778_3627183550186449043_n
DSC05160
DSC05163
DSC05165
DSC05168
DSC05173

Poprzednie
Następne

WYOBRAŹ SOBIE, ŻE NIE MUSISZ PRAĆ HAMACZKÓW CO 3 DNI…

Brzmi nierealnie, prawda? A co, jeśli powiem Ci, że znalazłam na to sposób?

Lata doświadczenia w stosowaniu owczej wełny w dziedzinie “pieluchowania” dzieci przydały się również teraz, gdy swoją uwagę przerzuciłam częściowo na pielęgnację małych pupili ;)

Wełniane hamaczki i akcesoria dla gryzoni to absolutna nowość w świecie właścicieli tych zwierząt. “Magiczne” właściwości wełny przeniosłam z dziecięcej komódki do klatki, by ułatwić im życie

POCZUJ MAGIĘ WEŁNY

Czy wiedzieliście, że wełna pokryta lanoliną jest antybakteryjna? 

Lanolina (owczy tłuszcz pokrywający włókna wełny) rozkłada mocz na sole i wodę. Proces ten ogranicza rozwój bakterii, a tym samym, powstawanie nieprzyjemnych zapachów.

To właśnie dzięki lanolinie, możesz używać naszych hamaczków w klatce swoich pupili przez znacznie dłuższy czas, niż tych, ze standardowych materiałów, takich jak bawełna, czy polar. 

TO NIE WSZYSTKO!

Oprócz zalet, które wymieniłam wyżej, lanolina posiada szereg innych właściwości.

Lanolina jest naturalnym emolientem. Odżywia i nawilża skórę i włosy, a zatem i sierść naszych pupili, wspomaga gojenie ran. Szczurze łapki i ogonki na pewno będą zadowolone z takiej codziennej pielęgnacji :)

Ponadto – wełna jest termoregulacyjna – oznacza to, że zimą Wasze ogonki będą miały ciepło, a latem nie przegrzeją się od plastiku (polaru). 

Same plusy!

PIELĘGNACJA HAMACZKÓW LANTREE

Nasze hamaczki wykonane są z fabrycznie nowej tkaniny wełnianej. Taka wełna zawiera małą ilość lanoliny – zbyt małą, by mocz mógł się w pełni zneutralizować – zapach mimo to będzie mniej wyczuwalny niż w przypadku standardowych hamaczków dla gryzoni,  jednak, aby w pełni wykorzystać “magię wełny” należy je odpowiednio przygotować… bez obaw, to dziecinnie proste! (w przypadku pieluszek, robią to matki z dziećmi przy nodze, a Ty miałbyś/miałabyś nie dać rady?!)

Po zakupie hamaczka LanTree, wypierz go. Użyj do tego ciepłej wody i płynu do prania wełny.  Możesz prać ręcznie lub w pralce, na programie dedykowanym do prania wełny (max 40 stopni). Ręcznie wyprany hamaczek wypłucz w wodzie o zbliżonej temperaturze. 

Czas na sławetne “lanolinowanie” :) Przygotowanie kuracji lanolinowej to nic innego jak wymieszanie wody, lanoliny i mydła.  Wszystkie potrzebne produkty kupisz TUTAJ.

Przygotuj miskę lub słoik, do którego zmieści się Twój hamaczek. Wsyp łyżeczkę płatków mydlanych i nabierz łyżeczkę lanoliny. Zalej wrzątkiem do połowy naczynia i mieszaj, aż się rozpuści. Jeśli na wierzchu kuracji widzisz tłuszcz, dodaj więcej mydła. Właściwie przygotowana jest jednolicie kremowa. Dolej ciepłej wody z kranu. Teraz włóż do kuracji swój wełniany hamak LanTree. 

Kuracja powinna trwać kilka godzin – minimum 3 – zależy ile masz czasu :) Potem dokładnie wypłucz wełniak w zimnej wodzie, aż pozbędziesz się całego mydła. Wysusz i gotowe

Zalanolinowaną wełnę pierze się tylko, gdy tego wyraźnie wymaga. Na co dzień wystarczy ją wietrzyć na świeżym powietrzu i czasem przepłukać pod bieżącą wodą.

Jak często wietrzyć?

W zależności od tego, jak bardzo Twoje zwierzaki pokochały hamaczki LanTree :) Zalecamy wietrzenie nie rzadziej niż raz w tygodniu.

Jak często płukać?

Zalecam wypłukać hamaczki co ok 2 tygodnie, aby uniknąć zapobiec powstawaniu “złogów”.

Jak często prać?

Wypierz hamaczki, jeśli uważasz, że tego potrzebują – tzn zapach jest mocno wyczuwalny, mają plamy. Nie pierz bez potrzeby, aby niepotrzebnie nie wypłukiwać lanoliny.

Kiedy zalanolinować ponownie?

Kiedy zauważysz, że Twój hamaczek po praniu stracił swoje właściwości (wtedy musisz go wyprać raz jeszcze, nie lanolinuj brudnego hamaczka). Dobrą praktyką jest prewencyjne lanolinowanie po każdym praniu oraz pranie w płynach zawierających lanolinę.

Jak pozbyć się złogów?

“Przetrzymałeś/aś” swoje hamaczki zbyt długo i mimo prania nieprzyjemnie pachną? Możliwe, że w tkaninie utworzyły się złogi.
Aby się ich pozbyć, wyprany hamak wymocz przez minimum godzię w ciepłej wodzie z octem (1:5). Ten proces to OCTOWANIE. Następnie na nowo wypierz i zalanolinuj “wełniaczek”.
Aby uniknąć powstawania złogów w wełnie pamiętaj, by odpowiednio często wietrzyć i płukać swoje akcesoria.

PRO-tipy DOŚWIADCZONEJ WEŁNOŚWIRKI

Wirowanie

Wełnę po praniu, płukaniu i lanolinowaniu możesz odwirować w pralce na maksymalnych obrotach! To znacznie przyspieszy schnięcie.

Zabrakło płynu?

Wełnę można prać w delikatnych szamponach do włosów! Płyn możesz zastąpić też mydłem – pamiętaj tylko, by nie trzeć za mocno, by nie sfilcować tkaniny!

Nie spiesz się!

Im więcej czasu Twoje hamaczki spędzą w kuracji lanolinowej, tym lepiej spiszą się w klatce :)

Uwaga! Filc!

Podczas prania unikaj gwałtownej zmiany temperatur i silnego pocierania tkaniny. Może to spowodować, że Twoje hamaki się sfilcują, czyli skurczą (jest to proces nieodwracalny). Różne wełny mogą filcować się w różnym stopniu.

JAK ZAMÓWIĆ HAMACZKI LANTREE?



Kup gotowe hamaczki

W naszym sklepie znajdziesz hamaczki dostępne od ręki. Zamów już dziś i odbierz nawet jutro :)

Zaprojektuj sam

Zapytaj o aktualnie dostępne kolory tkanin – skomponuj swoje zamówienie, a my uszyjemy hamaczki specjalnie dla Ciebie!

Zainspiruj nas!

Masz pomysł na akcesoria, których nie mamy w ofercie? Skontaktuj się z nami – nie ma dla nas rzeczy niemożliwych :)


KUP TERAZ